Mamy patrona! Mamy kandydatów na Patrona Szkoły! Nadanie szkole imienia UROCZYSTOŚĆ NADANIA SZKOLE IMIENIA Wybór Patrona Szkoły na rok szkolny 2014/2015 Franciszek Surmiński - Patron Roku 2015/2016

Na początku roku szkolnego p. dyrektor, Rada Pedagogiczna wraz z uczniami i ich rodzicami podjęli decyzję o potrzebie wyboru Patrona i nadania szkole imienia.

Całej społeczności szkolnej zaprezentowano różne propozycje. Uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły do ścisłego finału zakwalifikowali dwie kandydatury: księcia Jana Dobrego i Przyjaciół Dzieci.

W czwartek 16 października 2014 r. społeczność szkoły wzięła udział w głosowaniu, które miało wyłonić Patrona placówki. Okazało się, że najwięcej głosów uzyskało imię Przyjaciół Dzieci.

Na początku każdego roku szkolnego Rada Pedagogiczna wspólnie z Radą Rodziców i Samorządem Uczniowskim będą decydować, wokół której postaci (organizacji, instytucji) zostanie stworzony Program Wychowawczy i Plan pracy szkoły na dany rok.

Współdecydowanie o kolejnym aspekcie życia szkoły przyczyni się do wzmocnienia demokratyzacji życia szkolnego oraz umocni współpracę z rodzicami i środowiskiem lokalnym.

Wniosek o oficjalne nadanie naszej szkole imienia Przyjaciół Dzieci skierowany został do Rady Miejskiej w Prudniku.

Iwona Nizioł

E-mail szkoły: sprudziczka@poczta.onet.pl