Etap I Etap II

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z programu „Laboratoria Przyszłości” w wysokości 60 000,00 zł.

Szkoły samorządowe - Laboratoria Przyszłości - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Informacje o programie

Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych
i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

W ramach Laboratoriów Przyszłości otrzymaliśmy wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych
i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Pełen zakres wyposażenia możliwego do zakupienia z pozyskanych środków został ujęty w Katalogu wyposażenia. Katalog zawiera zarówno wyposażenie podstawowe – obowiązkowe dla każdej szkoły  jak i dodatkowe - dobierane swobodnie.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

W ramach wyposażenia podstawowego zakupiliśmy następujący sprzęt na kwotę 36 000 zł:

Będzie on wykorzystywany na zajęciach z informatyki, techniki, kołach rozwijających zainteresowania uczniów oraz  w ramach zajęć świetlicowych.

E-mail szkoły: zsprudziczka@prudnik.pl